Käytämme evästeitä tarjoamamme sisällön ja mainosten räätälöimiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tukemiseen ja kävijämäärämme analysoimiseen. Jaamme myös sosiaalisen median, mainosalan ja analytiikka-alan kumppaneillemme tietoa siitä, kuinka käytät sivustoamme. Näytä tiedot
Sulje

KaDyn viimeinen runkosarjan kotipeli lauantaina

KaDyn viimeinen runkosarjan kotipeli lauantaina

 

Kampuksen Dynamo pelaa tulevana lauantaina 14.3 klo 13:00 Futsal-liigan runkosarjan viimeisen kotiottelunsa. Vastustajaksi Jyväskylän Monitoimitalolle saapuu valkeakoskelainen Mad Max. 

Kyseessä on viimeistä edellinen ottelukierros ja KaDy on sarjassa toisena, joka tulee suurella todennäköisyydellä olemaan myös joukkueen lopullinen runkosarjasijoitus. Mad Max puolestaan on sarjataulukon viimeistä edellisellä sijalla ja heidän kautensa jatkuu runkosarjan jälkeen liigakarsinnoissa. 

KaDyn Miika Hosio otti edellisellä kierroksella Futsal-Liigan runkosarjan yhden kauden piste-ennätyksen nimiinsä kasvatettuaan pörssisaldonsa numeroihin 30+21. Hosio on myös tehnyt maalin kauden jokaisessa pelaamassaan sarjaottelussa ja hänellä on erinomainen mahdollisuus saavuttaa myös liigan runkosarjan yhden kauden maaliennätys, joka on toistaiseksi 31 osumaa. 

Futsal-liigan pudotuspelit alkavat pääsiäisviikonloppuna ja puolivälierien ensimmäisten otteluiden runkopäivä on lauantai 4.4. KaDyn ensimmäisen kotiottelun täsmällinen ajankohta varmistuu myöhemmin.

Dynamon tiedotteesta / UrheiluSuomi.com


Takaisin edelliselle sivulle


Kampuksen Dynamo ry - logo

KaDy - 2014-2015 Miesten edustusjoukkue

Pelaajat kaudella 2014-2015

Ottelut kaudella 2014-2015

Seuran tiedot - Seuran kotisivut



KaDy Intalan hattutempulla voittoon PJK:sta

KaDy Intalan hattutempulla voittoon PJK:sta

Kampuksen Dynamo aloitti Pirkanmaan tuplapeliviikonlopun Pirkkalan Jalkapalloklubin vieraana.

Lue lisää
KaDy jäi pisteittä Somerolla

KaDy jäi pisteittä Somerolla

Kampuksen Dynamo matkasi sunnuntaina Somerolle kahdeksan voiton myötätuulessa. Sarjassa sijalla 7. ollut SoVo tuli otteluun kovalla sykkeellä, ja Valmir Seferi aloitti maalinteon kulmapotkusta.

Lue lisää
KaDy taisteli voiton Sievissä

KaDy taisteli voiton Sievissä

Kampuksen Dynamo haki Sievistä voiton vajaamiehisenäkin. KaDyn tuplaviikonloppu tuotti näin 5 pistettä jyväskyläläisille.

Lue lisää
KaDy voitti GFT:n jatkoajalla kotonaan

KaDy voitti GFT:n jatkoajalla kotonaan

Kampuksen Dynamo voitti jatkoajalla Golden Futsal Teamin Jyväskylässä pelatussa kovatempoisessa ottelussa. Voitto maistui jyväskyläläisille, koska GFT oli voittanut peräti kuusi viimeisintä keskinäistä liigan runkosarjaottelua.

Lue lisää
KaDy ja ToPV tasapeliin, KaDy vei voittomaalikilpailun

KaDy ja ToPV tasapeliin, KaDy vei voittomaalikilpailun

Futsalvuosi 2021 alkoi Jyväskylän Monnarilla todellisella trillerillä. Koronatilanteen vuoksi tyhjille katsomoille pelattu ottelu oli kovatempoista ja varsin kovatasoista futsalia tämän hetken kuumimpien liigajoukkueiden kesken.

Lue lisää
KaDy kukisti kotonaan PJK:n

KaDy kukisti kotonaan PJK:n

Miesten Futsal-Liigan tuplaotteluviikonlopun KaDyn osalta päätti kotiottelu Pirkkalan Jalkapalloklubia vastaan.

Lue lisää